Bükkszentkereszt PDF Nyomtat Email
2008 augusztus 21., csütörtök 21:25

Tanáraink, diákjaink kedvenc kirándulóhelye 1988-tól Bükkszentkereszt. Kruchió Gábor, iskolánk akkori igazgatója a lelkes tanári kar elhatározásával és áldozatos munkájával (1986-tól) 2 év alatt építette fel az üdülőt. A Kruchió Gábor vezette csapat óriási lelkesedéssel és odaadással munkálkodott az építkezésen, szabadidejét feláldozva. A kétszintes üdülőt Batki József tervezte, melynek végleges területe: 252,8 négyzetméter. A szobák mellett ebédlő, társalgó, teakonyha és zuhanyzók találhatók az épületben. Az árnyas fák környezetében szalonnasütő helyet is kialakítottak.

Jelenleg az emelt szintű biológia csoportok terepgyakorlatát, a nyelvszakosok nyári táborát és a sportolók üdülését is ide szervezzük. Nem is csoda, hiszen a tiszta hegyi levegő és a nyugodt környezet kellemes feltételeket teremt a nehéz iskolai napok kipihenésére.


Az üdülő gondnoka:

Solymosiné Takács Márta
Tel.: 46/310-819